جسنجو کنید فرم سفارش
66829270 - 66829271 (021) 98+ info@Moghaddam.dg@gmail.com

طول عمر دیزل ژنراتور و نکات درباره آن

دیزل

یکی از دغدغه های افراد در زمان خرید دیزل ژنراتور طول عمر دستگاه و مدت زمانی است که می توان از آن استفاده کرد. در این خصوص بایستی نسبت به دیزل ژنراتور عرضه شده اطلاعات بیشتری کسب کنیم تا بتوانیم این اطمینان را داشته باشیم که دستگاه طول عمر و کاربری قابل قبولی دارد. موارد متعددی وجود دارند که در افزایش یا کاهش طول عمر دیزل ژنراتور موثر هستند.
در صورتی که محصولی باکیفیت از برندی معتبر تهیه شود و همچنین شیوه استفاده و نگهداری از دیزل ژنراتور کاملا اصولی و برنامه ریزی شده باشد، می توان انتظار داشت که این دستگاه برای زمانی طولانی کارایی مورد انتظار را داشته باشد. دیزل ژنراتور بسته به نوع و توان موتور این قابلیت را دارد که چیزی بین 10 هزار تا 30 هزار ساعت کار کند. در صورتی که مصرف کننده به طور مرتب به عملکرد و نحوه کار دیزل اشراف و نظارت داشته باشد و در زمان نیاز تعمیرات و عوامل پیشگیرانه را انجام دهد می توان این انتظار را داشت که طول عمر دیزل ژنراتور افزایش پیدا کرده و برای مدت زمان بیشتری به تولید برق بپردازد.
یکی از مهم ترین عواملی که در طول عمر دیزل ژنراتور نقش دارد، میزان کیفیت سوختی است که برای کار با آن استفاده می شود. هرچه کیفیت سوخت بیشتر باشد، قطعا راندمان کاری و طول عمر دستگاه نیز افزایش پیدا می کند. البته بایستی این نکته را در نظر داشته باشید که طول عمر مفید دیزل ژنراتور گاه کمتر از تعداد ساعاتی است که دستگاه قادر به انجام کار است. اگر تمایل دارید برای مدت زمان بیشتری از دیزل ژنراتور استفاده کنید در نگهداری، تمیز کردن اجزاء مختلف آن و تعمیر دستگاه کوشا باشید.
عوامل موثر در طول عمر دیزل ژنراتور
حال می خواهیم به طور دقیق با عوامل موثر در طول عمر دیزل ژنراتور آشنا شده و هریک را به طور مجزا مورد بررسی قرار دهیم. توجه و دقت به هریک از این موارد می تواند باعث شود تا یک خرید رضایت بخش را تجربه کنید. هرچه در انتخاب محصول دقت بیشتری داشته باشید، قطعا راندمان کاری بالاتری از آن را مشاهده خواهید کرد.

 

برند تولیدکننده دیزل ژنراتور

 

دیزل ژنراتور از آن گروه محصولاتی است که تاثیر زیادی در پیشبرد اهداف صنایع مختلف دارد. بدون وجود آن بسیاری از کسب و کارها و امور زندگی با مشکل مواجه می شوند. به دلیل همین جایگاه ویژه دیزل ژنراتور، میزان تقاضا و عرضه این دستگاه در بازار داخلی افزایش یافته است. مجموعه ها و شرکت های مختلفی اقدام به طراحی و عرضه دیزل ژنراتور می کنند که البته سطح کیفی محصولات آن ها با یکدیگر برابری نمی کند. برخی تولیدات استانداردهای بالاتری دارند و همین امر باعث می شود تا دستگاه با کیفیت بیشتری به کار خود بپردازد. می توان گفت طول عمر دیزل ژنراتور با میزان کیفیت ساخت آن ارتباطی مستقیم دارد.

روش نصب و راه اندازی دستگاه

 

اینطور نیست که هر فردی با هر میزان تجربه و دانشی بتواند دیزل ژنراتور را نصب و راه اندازی کند. این کار در صورتی که توسط افراد بی تجربه و ناوارد انجام شود، قطعا دستگاه را با مشکلاتی مواجه می کند. فردی که تجربه کافی در نصب دستگاه ندارد، امکان آسیب زدن به قطعات و تجهیزات آن را افزایش می دهد. بنابراین برای اینکه بتوان از بروز چنین مسائلی جلوگیری کرد، بهترین کار خرید دیزل ژنراتور از مراکز معتبر است. این مراکز علاوه بر ارائه محصول باکیفیت، کارشناسان و متخصصینی را در اختیار شما قرار می دهند تا نصب و راه اندازی دیزل ژنراتور به طور اصولی انجام شود. همین روش نصب دستگاه در افزایش طول عمر آن موثر است.

نحوه استفاده از دیزل ژنراتور

 

بهتر است بدانید که یک مصرف کننده می تواند با نحوه استفاده از دیزل ژنراتور، طول عمر و ماندگاری آن را کاهش یا افزایش دهد. بنابراین اگر محصولی باکیفیت خریداری کرده و آن را به شیوه ای درست راه اندازی کرده اید، اما خود، روش استفاده صحیح از دستگاه را فرا نگرفته اید، بهتر است بدانید که دیزل ژنراتور برای مدت زمان زیادی نمی تواند کارایی موردانتظارتان را داشته باشد و احتمال کاهش طول عمر آن وجود دارد.
به این نکته دقت داشته باشید که کار کشیدن بیش از حد توان دستگاه، می تواند آن را با مشکل مواجه کند. در مقابل استفاده نکردن زیاد و یا کم استفاده کردن از دیزل ژنراتور هم می تواند تاثیرات منفی بر روی طول عمر آن داشته باشد. اگر برای مدت زمانی بسیار طولانی از دستگاه استفاده نکنید، عواملی همچون اصطکاک و سایش قطعات افزایش یافته و این مسئله می تواند باعث شود دستگاه با شروع به کار، به سرعت خاموش شده یا از فعالیت صحیح باز بماند.

ابعاد دیزل ژنراتور

بسیار کوچک بودن یا بسیار بزرگ بودن دیزل ژنراتور هم می توانند از عواملی باشند که بر طول عمر دستگاه تاثیر می گذارند. در صورتی که دیزل ژنراتور اندازه و ابعاد کوچکی داشته باشد احتمال اعمال فشار زیاد به آن در حین کار افزایش پیدا می کند. این مسئله می تواند قطعات دستگاه را به سرعت فرسوده و مستهلک کند. بزرگ تر بودن دیزل ژنراتور نیز از یک سمت می تواند موجب کاهش طول عمر آن شود. زمانی که دیزل ابعاد بزرگی داشته، اما به اندازه خود فعالیت نکند قطعا در گذر زمان به دلیل تجمع رسوبات کربنی مسدود و غیرقابل استفاده خواهد شد

دیدگاه ها (0)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×